top of page
Generatie-momenten (2).png

Thema: Be a Moderator

Bijbelverhaal: Samuel 25: 25-27 en 32-34
Abigail als moderator, als wijs man

Je ontdekt hoe groot de impact kan zijn van een

moderator in deze wereld

Generatie-momenten.png

De volgende bijbelverhalen passen ook bij deze challenge

  • ​Jakobus als moderator in Handelingen 15:13-28

Challenge

Toon vier foto’s op de beamer en vraag bij iedere foto aan de zaal om een like (duim omhoog) of dislike (duim naar beneden). Denk aan foto’s van mooie natuur, spelende kinderen op straat, iemand die afval op straat gooit etc.
 

Vraag 4 mensen van verschillende generaties of zij weten wat een moderator is. Begin met de oudste en jongste persoon en eindig met de jongere en de persoon van middelbare leeftijd.

Het liken van berichten, reageren en discussiëren gebeurt steeds vaker op social media. Om dit goed te laten verlopen, zijn er moderators. Een moderator is iemand die reacties en berichten controleert. Op social media zorgt deze persoon ervoor dat mensen zich aan de regels houden. Zo blijft het een veilige en fijne plek voor iedereen.

In de Bijbel komen ook mensen voor die een soort moderator zijn. Zij werken niet met social media, maar helpen wel bij ruzies en gesprekken tussen mensen. Ze zorgen voor rust en proberen problemen op te lossen.

Een voorbeeld is Abigaïl. Zij was de vrouw van Nabal. Nabal was een rijke man, maar hij was ook gemeen en koppig. Hij beledigde de soldaten van David, terwijl zij juist zijn herders hadden beschermd. David werd boos en wilde wraak nemen op Nabal. Onderweg kwam hij Abigaïl tegen. Zij probeerde de situatie te kalmeren en op te lossen. Zo trad zij op als een soort moderator.

Ontdekken_wit_zonder.png

Bijbelverhaal

Lees:1 Samuel 25: 25-27 en 32-34
 

Xpeditievraag
Draai je naar elkaar toe en bespreek:

 

  • Abigail is een moderator in dit verhaal. Wat doet zij?

  • Reageert Abigail vanuit wijsheid of vanuit emotie? Waar zie je dat aan?

  • Ben jij wel eens moderator geweest, vertel eens?

Variatie

XXX

Benodigdheden

  • Aankleding: Twee grote duimen (like en dislike)

  • Vier foto’s of afbeeldingen voor op de beamer

Tips

XXX

Sticker_Topper.png
2024-04 Socials Verbinden-2_edited.jpg
bottom of page